Dlaczego warto zakupić bluzy medyczne bawełniane

Blog 1 komentarz

Dlaczego warto zakupić bluzy medyczne bawełniane?

Jak wiemy praca lekarzy, pielęgniarzy czy innych pracowników służby zdrowia wiąże się z noszeniem na terenie placówki odpowiedniego ubrania wierzchniego. Jego głównym zadaniem jest ochrona nie tylko pracowników szpitala, ale także pacjentów przed różnego rodzaju drobnoustrojami chorobotwórczymi. Z tego względu powinna ona spełniać określone w przepisach normy BHP – na ten temat więcej można przeczytać w artykule: „Jaką rolę pełnią stroje medyczne”. Jednak ważne jest także, by ubrania medyczne były wygodne, a przy tym schludne i eleganckie, wykonane z dobrej jakości materiałów. Zatem czy warto zakupić bluzy medyczne wyprodukowane z bawełny?

Bawełna – rodzaje tkaniny

Bawełna jest bardzo znanym, cenionym i niezmiernie uniwersalnym materiałem. Jest to królowa wśród tkanin wykorzystywanych w przemyśle włókienniczym do produkcji przewiewnej i lekkiej odzieży. Ceniona jest za trwałość oraz komfort noszenia. Wytwarza się ją z naturalnych włókien, które otaczają nasiona bawełnicy. To z tych najdłuższych włókien, sięgających do 6 cm długości, wytwarzana jest gładka, delikatna przędza, z której wykonywana jest miękka tkanina o bardzo ścisłym oraz wytrzymałym splocie. Na rynku spotkamy się z wieloma rodzajami dzianin oraz tkanin wykonanych z bawełny. Główny podział bawełny powstał w oparciu o miejsce pochodzenia, i tak wyróżniamy:

 • bawełnę indyjską – najlepszej jakości długie, mocne włókna
 • bawełnę egipską – posiada mocne oraz długie włókna
 • bawełnę zwyczajną – stanowi około 90% światowej uprawy
 • bawełnę azjatycką – szorstkie i krótkie włókna wykorzystywane w produkcji wyściółki, koców, grubych ściereczek

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu APOLONIA

Bluzy medyczne

W związku z koniecznością produkcji w sposób bardziej zrównoważony coraz częściej wymienia się także bawełnę organiczną.

Bawełna organiczna produkowana jest zgodnie z naturalnymi procesami zachodzącymi w przyrodzie. Używanie chemikaliów takich jak nawozy lub pestycydy jest zabronione. Dla porównania przemysłowa produkcja bawełny wykorzystuje 16% światowych pestycydów, które powodują  zanieczyszczenie powietrza i wód powierzchniowych, zachwianie równowagi ekosystemów oraz negatywny wpływ na zdrowie ludzi. Korzyści z zakupu bawełny organicznej  są ogromne, uprawa  nie degraduje i nie zanieczyszcza środowiska pozwala na mniejsze zużycie wody, jest bezpieczna dla ludzi pracujących na plantacjach. Tkaniny, które w ten sposób powstają  są bezpieczne dla zdrowia dzieci i dorosłych.

Kupując bawełnę organiczną wspieramy pracowników, którzy otrzymują uczciwe wynagrodzenie za pracę, wspieramy środowisko naturalne i otrzymujemy produkt bezpieczny dla  naszej skóry.

Po czym rozpoznać dobrej jakości bawełniane bluzy medyczne

Po czym rozpoznać dobrej jakości bawełniane bluzy medyczne

Wykorzystywanie bawełny

Jak wiemy najpowszechniejszym zastosowaniem bawełny jest produkcja różnego rodzaju ubrań, również tych specjalistycznych, jak np. medyczna bluza damska czy fartuch kosmetyczny. Jest to także materiał idealny również do wytwarzania bielizny, pościeli, narzut czy zasłon. Jednak bawełna posiada szeroki zakres zastosowania. Jest wykorzystywana nie tylko w przemyśle tekstylnym, ale również do produkcji: oleju (z nasion), kosmetyków, materiałów opatrunkowych, filtrów do kawy, sieci rybackich, prochu bezdymnego, prestiżowych materiałów piśmiennych, papieru na banknoty dolarowe czy karmy dla zwierząt.

Zalety bawełny

Jak wiemy nowoczesne ubrania wykonane z bawełny lub tkanin o mieszanym składzie z dużą zawartością bawełny cieszą się ogromną popularnością ze względu na zalety, które posiada ten materiał. Do najważniejszych atutów zalicza się to, że tkanina ta jest:

 • naturalna
 • hipoalergiczna
 • dobrze przepuszczalna
 • wytrzymała
 • miękka i delikatna
 • higroskopijna, czyli chłonąca wilgoć
 • łatwa do farbowania, wybielania, prania i przechowywania
 • idealna latem (w zwiewnych, cienkich i lekkich tkaninach jest chłodno ) oraz zimą (grubszy materiał izoluje ciepło)

Po czym rozpoznać dobrej jakości bawełniane bluzy medyczne

Aby zakupić komfortową i wygodną odzież medyczna bawełnianą musimy  sprawdzić na metce skład materiału. Poza tym wysokiej jakości ubrania medyczne rozpoznasz po dotyku, gdyż bluzy bawełniane są delikatne, miękkie w dotyku, niepodrażniające, charakteryzujące się ładnym połyskiem. Ponadto jakość odzieży ochronnej może wskazywać ich cena. Wartość tych dobrych jakościowo będzie znacznie wyższa niż tych o przeciętnej renomie.

Odzież medyczna bawełniana - wysoka jakość prosto od producenta

Odzież medyczna bawełniana – wysoka jakość prosto od producenta

Odzież medyczna bawełniana – wysoka jakość prosto od producenta

Jeżeli chcemy nabyć wygodne, eleganckie bluzy medyczne kolorowe bawełniane to warto zakupić je bezpośrednio u producenta odzieży medycznej, jak np. Apolonia. Firma dba o to, aby  produkty, były nie tylko modne, świetnie skrojone i wykończone, ale również trwałe ,bezpieczne dla użytkowników i przyjazne dla środowiska.

Wówczas mamy gwarancję, iż kupione przez nas ubrania ochronne charakteryzuje nie tylko wysoka jakość materiałów czy wykonania zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, ale także elegancka prezencja i wygoda podczas użytkowania. W ofercie sklepu internetowego czy stacjonarnego znajdziemy różnego rodzaju ubrania ochronne jak: bluzy medyczne damskie bawełniane np. fason BL 55.1 we wzory, kolorowe czepki chirurgiczne z frotką na głowę, a także liczne fartuszki, spodnie czy koszulki polo. Panie, które lubią podążać za modą mogą nabyć elegancki model sukienki medycznej SU 53.2 z ozdobną plisą, która podkreśli walory sylwetki. Wystarczy odpowiednio dopasować rozmiar, a zapewne będziemy zadowoleni z zakupu.