Czepki chirurgiczne i medyczne

( ilość produktów: 3 )

Czepki chirurgiczne - element akcesoriów medycznych

Personel medyczny na co dzień w swojej pracy potrzebuje wiele różnych akcesoriów medycznych. Wśród nich znajdują się nie tylko sprzęty medyczne, ale również odpowiednia odzież medyczna. W różnych placówkach posiada ona odmienny wygląd, jednak ich przeznaczenie jest takie samo. Ma ona chronić prywatną odzież personelu placówki medycznej przed drobnoustrojami chorobotwórczymi oraz szkodliwymi substancjami. Również pozwala ona zachować właściwą higienę oraz sterylność podczas pracy. Niezastąpionym oraz bardzo ważnym elementem strojów medycznych jest także czepek medyczny. Dlaczego jest on taki ważny? Czy potrzebny jest tylko lekarzom?

Kolor
Tkanina

Czepki medyczne

Wśród artykułów medycznych, które są nierozerwalną częścią pracy personelu medycznego w zabiegówkach, szpitalach czy przychodniach są czepki medyczne. Są to środki ochrony osobistej, jednorazowego bądź wielokrotnego użytku, których główną funkcją jest osłanianie głowy pracownika oraz zabezpieczanie pola operacyjnego przed potencjalnym zanieczyszczeniem włosami. Tak więc czepki chronią nie tylko Ciebie, ale także i pacjenta.

Jednorazowe czepki chirurgiczne

Jednorazowe czepki medyczne wykonane są z lekkiej włókniny (fizeliny) lub z wysokiej jakości polipropylenu. Są one dostępne w kilku wersjach, np. można spotkać modele dla osób o długich bądź krótkich włosach. Czepki jednorazowe są usuwane bezpośrednio po ich użyciu. W porównaniu do wielorazowych czepków, używanie tej wersji pozwala na oszczędność kosztów oraz czasu, które są potrzebne w przypadku ponownego przygotowania czepków wielokrotnego użytku.

Klasyczne bądź nowoczesne czepki medyczne

Dawniej czepki medyczne musiały być klasyczne, minimalistyczne, kolorystycznie dopasowane do stroju, bez żadnych odchyleń od ustalonych norm. Zazwyczaj były one jednokolorowe, głównie białe, a te kolorowe znane były głównie z seriali medycznych. Obecnie czepki medyczne są bardziej nowoczesne i cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród pielęgniarek, ale i lekarzy, którzy pragną, by ich garderoba miała indywidualny charakter. W sklepach medycznych można spotkać się z szeroką gamą kolorystyczną czepków damskich, męskich, jak i uniwersalnych. Dostępne są także fasony o różnych wzorach, z licznymi nadrukami. Zapewne założenie nowoczesnego kolorowego czepka medycznego dopasowanego kolorystycznie do pozostałej odzieży medycznej ułatwią pracę na oddziałach dziecięcych, gdyż taka stylizacja wprowadzi przyjazny klimat oraz miłą atmosferę i sprawi, że dzieci nie będą się bały.

Czepki medyczne nie tylko dla lekarzy

Współcześnie, czepki medyczne są przeznaczone nie tylko dla lekarzy chirurgów oraz personelu chirurgicznego. Mogą one być elementem ubrania w miejscach, gdzie ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa oraz utrzymanie właściwej higieny. Czepki medyczne są sposobem dodatkowej ochrony, zakładanym na głowę personelu pracującego w zabiegówkach czy laboratoriach. Również można je spotkać w salonach kosmetycznych czy gabinetach piękności. Czepki ochronne są także nieodłącznym elementem w gabinetach weterynaryjnych oraz placówkach gastronomicznych.

W sklepie internetowym Apolonia znajdą państwo ogromny wybór czepków chirurgicznych, które wykonane są ze 100% bawełny posiadającej certyfikat jakości Oeko-Tex. W naszym asortymencie występują modele z frotką, w klasycznych odsłonach oraz modelach o różnych, ciekawych wzorach. Są one odpowiednie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Mogą być przeznaczone do pracy lekarzy, stomatologów, pielęgniarek, weterynarzy czy kosmetyczek. Fasony we wzory idealnie sprawdzą się na oddziałach dziecięcych. W naszym sklepie online mają państwo możliwość zamówienia czepków operacyjnych o wybranej kolorystyce oraz tkaninie, którą mamy dostępną w naszej ofercie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 781 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Ok
2024-06-10
Wysoka jakość,przystępna cena,szybka realizacja zamówienia.
pixelpixelpixelpixelpixelpixel