Wygodne czy modne obuwie do pracy – na co należy zwrócić uwagę wybierając buty apteczne?

2020-02-26
Wygodne czy modne obuwie do pracy – na co należy zwrócić uwagę wybierając buty apteczne?

Większość z nas, a w szczególności panie, zastanawiają się nad wyborem butów do pracy. Jest to odwieczny dylemat, czy włożyć buty modne i ładne, czy zapewniające komfort podczas chodzenia w miejscu zatrudnienia. Można to teoretycznie pogodzić, jednak w praktyce jest to dość trudne. Na ten temat dość bogatą wiedzę posiadają farmaceuci, którzy przez wiele godzin wykonują swoje obowiązki na stojąco. Muszą być oni ciągle skoncentrowani w trakcie swojej pracy i uprzejmi wobec klientów, dlatego nie mogą zastanawiać się i denerwować, że przypadkiem nowe buty cisną i obcierają stopy. Jak każdy człowiek pracujący z klientem pragną oni na co dzień profesjonalnie i przyzwoicie wyglądać. Zatem na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu obuwia dla aptekarek?

Praca farmaceuty

Większość z nas uważa, że praca farmaceuty oparta jest wyłącznie na staniu za ladą oraz na obsłudze pacjenta poprzez sprzedaż leków wybranych przez niego bądź wypisanych na recepcie przez lekarza. Owszem jest to główny element ich pracy, który wymaga od nich profesjonalizmu, ogromnej wiedzy i dobrej pamięci. Ważna jest także odpowiedzialność, spostrzegawczość oraz dokładność podczas wykonywania swych obowiązków. W trakcie spotkań z chorymi czy starszymi ludźmi niezmiernie przydatne są takie cechy jak: komunikatywność, wyrozumiałość, ogromna empatia, a także uśmiech na twarzy. Jest to jednak zawód, który wymaga od danej osoby pewnych predyspozycji zdrowotnych, umożliwiających pracę na zapleczu. Polega ona na sporządzaniu oraz wytwarzaniu leków recepturowych, a także pracy z towarem, opierającej się na jego fakturowaniu, odbieraniu, magazynowaniu czy układaniu. Zatem jak zauważymy, praca aptekarzy wiąże się z wielogodzinnym staniem za pierwszym stołem bądź ciągłym chodzeniem po pomieszczeniach apteki i dźwiganiem towaru.

Modne czy wygodne buty apteczne

Modne czy wygodne buty apteczne

Z tym że najlepiej pracuje się w komfortowych i wygodnych butach, raczej nikt nie powinien dyskutować. Buty apteczne są najmniej rzucającym się elementem wyglądu farmaceuty, dlatego możemy stawiać wyłącznie na wygodne i standardowe obuwie do pracy, które będzie spełniać wszystkie zalecenia bezpieczeństwa. Jednak w przypadku pań farmaceutek, które bardzo często ubrane są w sukienkę medyczną. bądź spódnicę, mile widziane są ładne fasony obuwia. Wówczas należy szukać kompromisu pomiędzy możliwością pracy z najlepszym poziomem ochrony oraz komfortem użytkowania a estetyką. Czasami występują modele butów ochronnych do apteki, które łączą wszystkie te cechy. Wystarczy jedynie rozważnie dokonać zakupu, zwracając uwagę na kilka ważnych aspektów.

Na co zwrócić uwagę wybierając buty apteczne?

Na co zwrócić uwagę wybierając buty apteczne?

Nasz wybór obuwia ochronnego uzależniony jest głównie od specyfikacji naszej pracy. Prawidłowy jego zakup zapewne zagwarantuje nam niezmierny komfort użytkowania podczas wielogodzinnej pracy w aptece. Aby tak było, podczas jego zakupu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Pierwszym z nich jest wybór sprawdzonego i znanego producenta obuwia medycznego jak np. Apolonia. Wówczas mamy gwarancję, iż buty dla aptekarzy spełnią wszelkie normy i wymagania BHP. Są trwałe, perfekcyjnie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Możemy być także pewni, iż wybrany przez nas model będzie wspierał prawidłową postawę ciała oraz odciążał nasze stawy, kręgosłup i stopy.

Buty apteczne

Kolejnym niezmiernie ważnym parametrem jest odpowiedni rozmiar. Należy pamiętać, że buty apteczne muszą być one nieco większe od naszej stopy minimum o jakieś pół centymetra. Wówczas nie będą one za ciasne w okolicy palców i zapewnią nam wygodę podczas wielogodzinnego stania czy chodzenia. Aby odpowiednio stabilizowały one nasze stopy, nie mogą być za luźne w pięcie.

Trzecim i równie ważnym elementem komfortowych butów jest solidna podeszwa. W obuwiu do pracy w aptece powinna być wykonana z materiałów antypoślizgowych, o wysokiej przyczepności, zapewniające bezpieczeństwo podczas chodzenia. Wybierajmy modele z podeszwą grubszą, lekko podwyższoną wówczas odpowiednio dopasuje się ona do profilu naszej stopy, odpowiednio utrzyma ciężar ciała, zamortyzuje wstrząsy oraz zniweluje odbicia stóp.

Gdy już sprawdzimy producenta, rozmiar i podeszwę, to kolejną kwestią do sprawdzenia jest wierzchni materiał. Powinien być on trwały, lekki i umożliwiający odpowiednią wentylację stóp. Idealnie sprawdzą się tutaj modele skórzane, gumowe bądź wykonane ze specjalistycznej pianki.

Pamiętajmy także, że wybrane przez nas obuwie ochronne do apteki, czy to damskie, czy męskie, było proste do czyszczenia. Mile widziane są fasony, które bez problemu można wyprać w pralce i później swobodnie wysuszyć.

Po uwzględnieniu tych wszystkich aspektów można na końcu zastanowić się nad wyglądem i estetyką butów. Nie muszą być to typowe, białe chodaki, lecz modne gumowe obuwie farmaceutyczne, które występuje w wielu ciekawych wzorach. Często można zakupić je w atrakcyjnych cenach podczas ciekawych promocji, które oferują nie tylko producenci, ale także i sklepy medyczne.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 872 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Kupiłam to obuwie do użytku codziennego, nie “medycznego” i jestem zakochana. Są wygodne, dobrze trzymaj się stopy, a czas realizacji był szybszy niż początkowo przewidywano.
2024-07-19
Szybka i profesjonalna wysyłka
pixelpixelpixelpixelpixelpixel