Ograniczamy negatywny wpływ na środowisko!

2020-06-10
Ograniczamy negatywny wpływ na środowisko!

Nasze hasła przewodnie to stylowo i z klasą, modnie i inspirująco, odpowiedzialnie.

Dbamy o to, aby nasze produkty, były nie tylko modne, świetnie skrojone i wykończone, ale również trwałe, bezpieczne dla użytkowników i przyjazne dla środowiska.

Chcemy produkować w sposób jeszcze bardziej odpowiedzialny, dlatego nieustannie poszukujemy tkanin, które spełniają najwyższe standardy jakości. Naszymi dostawcami są producenci tkanin, którzy stale pracują nad zminimalizowaniem substancji toksycznych, ograniczeniem ilości odpadów, obniżeniem zużycia energii i zwiększeniem wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

To czy ubrania są rzeczywiście ekologiczne, zależy od surowców i ich obróbki. Ich ekologiczny rodowód musi być poświadczony certyfikatem. Nasza odzież szyta jest z tkanin, które uzyskały certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Norma Oeko-Tex reguluje i kontroluje stosowanie szkodliwych substancji w produkcji tekstyliów. Odzież oznaczona takim certyfikatem nie powoduje zagrożenia dla zdrowia ludzi i jest przyjazna dla skóry.

W naszej ofercie posiadamy również odzież, która jest szyta z tkaniny Tencel posiadającej certyfikat Oeko-Tex Standard 100 klasy 1, co oznacza, że spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania w zakresie nieszkodliwości dla zdrowia i ochrony środowiska. Ten certyfikat uzyskały również tkaniny strechowe, z których szyjemy znaczną część naszej kolekcji.

Tkaninę Tencel wprowadziliśmy do produkcji już parę lat temu, jako pierwsza firma w Polsce produkująca odzież medyczną. Jest to tkanina pozyskiwaną z włókna eukaliptusowego i ze względu na swoje niezwykłe właściwości przyjęła się bardzo dobrze. Zawiera 50% organicznie czystego włókna eukaliptusowego i 50% poliestru. Jest miła i miękka w dotyku oraz niezwykle trwała. Ze względu na unikalną strukturę włókien tkanina pozwala na wyjątkowo szybkie pochłanianie wilgoci (pochłania 50% więcej wilgoci niż bawełna), nie daje szans na rozwój bakterii, nie uczula, nie ładuje się elektrycznie, nie mechaci się, nie wypiera.

Włókno pozyskiwane jest z drzewa eukaliptusowego uprawianego bez użycia chemii. Zużycie wody jest znacznie niższe niż w procesie produkcji bawełny. W procesie produkcyjnym wymagane jest użycie chemicznych rozpuszczalników, ale są one stosowane w obiegu zamkniętym, czyli poddawane recyklingowi w celu zminimalizowania szkodliwych odpadów.

Ograniczamy negatywny wpływ na środowisko

W Apolonii podjęliśmy dalsze działania na rzecz ochrony środowiska.

Każda sztuka odzieży pakowana jest w woreczek oksy-biodegradowalny, który ulega całkowitej biodegradacji po upływie około roku od wyprodukowania.

Na życzenie klienta, bez dodatkowych kosztów, odzież zawijamy jedynie w papier, kartonowe pudełko i zaklejamy przeznaczoną do recyklingu papierową taśmą z emulsją klejącą na bazie naturalnego kauczuku.

Wkrótce pojawią się produkty z etykietą EKO, wyprodukowane z tkanin ekologicznych, ale o tym w kolejnych wiadomościach…

Chcemy być częścią zmian, które są niezbędne, aby ograniczyć negatywny wpływ na środowisko.

Dziękujemy wszystkim naszym klientom, ponieważ wybierając firmę Apolonia, wspierają nasze starania na rzecz zrównoważonego rozwoju, które opierają się na szacunku dla ludzi i środowiska.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 872 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Kupiłam to obuwie do użytku codziennego, nie “medycznego” i jestem zakochana. Są wygodne, dobrze trzymaj się stopy, a czas realizacji był szybszy niż początkowo przewidywano.
2024-07-20
Jestem zadowolona. Buty spełniają moje oczekiwania.
pixelpixelpixelpixelpixelpixel