Odzież dla studentów medycyny. Co może Ci się przydać?

2023-01-27
Odzież dla studentów medycyny. Co może Ci się przydać?

Jesteś studentem medycyny i lada chwila zaczynasz praktyki w szpitalu? Zaopatrz się w odzież odpowiednio licującą z powagą Twojego przyszłego zawodu, estetyczną, ale też trwałą i wygodną. O tym, jaki strój może sprawdzić się najlepiej, przeczytasz w naszym wpisie. Sprawdź i skompletuj swój strój na lekarskie praktyki.

Strój na praktyki lekarskie. Co warto wiedzieć?

Odpowiedni strój na praktyki lekarskie, czyli… jaki? Na to pytanie najlepiej odpowie regulamin danej uczelni i/lub placówki medycznej, w której rozpoczynasz staż jako medyk czy pielęgniarka. Znajdziesz w nim precyzyjnie określone zasady dotyczące wyboru kolorystyki i kroju poszczególnych elementów garderoby, a zapewne również wskazówki dotyczące tego, jaki rodzaj stroju jest niedopuszczalny.

W czasie zdobywania kwalifikacji do wykonywania zawodu, musisz stosować się do najbardziej rygorystycznych wskazówek. W przyszłości, już jako pełnoprawny medyk, będziesz mieć większą swobodę w wybieraniu odzieży, w której najlepiej Ci wykonywać obowiązki (oczywiście, o ile nie będziesz zobowiązany do noszenia stroju na przykład zunifikowanego ze strojami innych członków personelu).

Wskazówka:
Warto umówić się z innymi studentami z roku i zamówić stroje medyczne dla całej grupy. Dzięki temu nie tylko rozłożycie koszty przesyłki, ale też ujednolicicie swój wygląd, co na pewno zostanie pozytywnie przyjęte przez starszy personel lekarski.

Jaką odzież medyczną na praktyki wybrać?

Niezależnie od opisanego w regulaminie dress code’u, jedno zawsze pozostaje niezmienne: strój powinien być schludny, budujący wizerunek dobrego, sumiennego studenta, a nawet więcej – profesjonalisty, który po raz pierwszy spotyka się z pacjentami i ich problemami w realnym życiu. Odpowiedni ubiór na pewno sprawi, że będziesz lepiej odebrany przez profesorów i starszych kolegów-lekarzy. Szybciej zintegrujesz się z zespołem, będziesz traktowany bardziej poważnie i na pewno zapracujesz na dobrą opinię, która jest kluczowa dla kolejnych kroków w Twojej karierze.

Jakie rozwiązania masz do wyboru? Wiele zależeć będzie od charakteru pracy, jaką będziesz podejmował podczas stażu. W większości przypadków bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zestaw składający się z bluzy medycznej oraz spodni. W przypadku studentek wydziału pielęgniarskiego mogą to być też fartuchy medyczne czy odpowiednio skrojone, medyczne sukienki. Oczywiście, jeśli na przykład odbywasz staż jako lekarz pogotowia ratunkowego, niezbędne będą kurtki czy bluzy o określonym kroju i z odpowiednimi oznaczeniami.

Niezależnie od tego, jakie elementy odzieży wybierasz, istnieje kilka uniwersalnych wskazówek, którymi warto się kierować. Z uwagi na swój komfort, warto wybrać odzież z wytrzymałego materiału, odpornego na wypychanie, ale jednocześnie pozwalającego na cyrkulację powietrza. Wygodne kroje, dopasowane do sylwetki, ale zapewniające pełną swobodę ruchów też będą na wagę złota. Pamiętaj, że podczas pierwszych dni na stażu w szpitalu, przychodni czy w stacji pogotowia ratunkowego, możesz przeżywać stres, a wygoda i swoboda ruchów staną się kluczowymi składnikami Twojego sukcesu. Warto mieć to na uwadze!

Gdzie szukać dobrej jakości odzieży medycznej na staż w szpitalu? Na przykład w naszym sklepie, w ofercie którego znaleźć można między innymi odzież dla pielęgniarek, stomatologów czy lekarzy polskiej produkcji. Bez trudu skompletujesz na naszej stronie wygodny i estetyczny zestaw, który wpisze się w dress code sugerowany w placówce, w której odbywasz staż.

O czym jeszcze pamiętać, kompletując strój na praktyki?

Sam strój na praktyki w szpitalu czy przychodni to jeszcze nie wszystko. Ważne będzie też uzupełnienie stroju o odpowiednie dodatki, w tym zwłaszcza obuwie medyczne. Polecamy wybrać modele przeznaczone do pracy w tego typu miejscach: często wielogodzinnej, na stojąco, w trudnych warunkach. Buty ortopedyczne specjalnego zastosowania, z odpowiednio wyprofilowaną, antypoślizgową podeszwą oraz oddychającą cholewką będzie odpowiednim wyborem. Warto przemyśleć wybór – jak już podkreśliliśmy wcześniej, to pierwsze Twoje dni pracy w takim charakterze, a dyskomfort, do którego być może nie jesteś przyzwyczajony, szybko może Ci się dać we znaki. Sprawdź, jakie jeszcze akcesoria będą potrzebne, na przykład czepki, maseczki ochronne, rękawiczki itd i upewnij się, że placówka, w której odbywasz staż, gwarantuje dostarczenie ich studentom.

Dzięki naszym wskazówkom na pewno skompletujesz strój, w którym wygodnie Ci będzie wykonywać wszystkie obowiązki związane z praktykami i skupić się na nauce - to w tym momencie jest dla Ciebie fundamentalne. Po wygodne żakiety medyczne, spodnie czy bluzy zajrzyj do oferty naszego sklepu z odzieżą lekarską polskiej produkcji. To modele, w których wygodnie Ci będzie zdobywać kolejne stopnie wtajemniczenia w pracę sumiennego i oddanego pacjentom medyka.

Polecane

Luźna bluza medyczna damska beż nude BL 61 scrubs Elegant Stretch

Luźna bluza medyczna damska beż nude BL 61 scrubs Elegant Stretch

155,70 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 173,00 zł/1szt.Cena regularna 173,00 zł brutto/1szt.
Spodnie medyczne damskie białe SE 90

Spodnie medyczne damskie białe SE 90

159,20 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 159,20 zł/1szt.Cena regularna 199,00 zł brutto/1szt.
Bluza medyczna damska biała BL 54, krótki rękaw, Premium

Bluza medyczna damska biała BL 54, krótki rękaw, Premium

161,10 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 179,00 zł/1szt.Cena regularna 179,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 781 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Ok
2024-06-10
Super
pixelpixelpixelpixelpixelpixel