Równie ważne jest, aby noszona odzież była schludna. Świadczy to o naszym podejściu do klienta. Podstawą jest, więc posiadanie co najmniej 2 kompletów odzieży roboczej na zmianę oraz dbanie o jej wygląd.

Prawidłowo dobrana odzież kosmetyczna to świetne narzędzie promocji salonu. Pracownicy mogą nosić żakiety czy też tuniki. Bardzo popularne są również fartuchy kosmetyczne i koszulki. Profesjonalna kosmetyczka czy też fryzjerka lub recepcjonistka zwraca uwagę na szczegóły i zdaje sobie sprawę, że jej wygląd świadczy o całej firmie. Warto również wspomnieć, że jeżeli zakład sam oferuje swoim pracownikom modne fartuchy kosmetyczne, to kierownictwo może być pewne większej motywacji oraz lojalności pracowników.

Jak ocenić jakość najlepszych fartuchów kosmetycznych?

Kosmetyczka powinna być nastawiona na pracę w różnych warunkach. Nie zawsze będzie to klimatyzowany salon. Z tego względu odzież takiego pracownika powinna być przewiewna oraz komfortowa. Dobrze, jeżeli  krój będzie podkreślał sylwetkę, a określone modele zostaną zaopatrzone w kieszenie i zamki ułatwiające codzienne wykonywanie obowiązków. Coraz częściej można spotkać fartuchy kosmetyczne wykonane z materiału, który jest niezwykle przewiewny,  dobrze chłonie wilgoć i ma właściwości  antybakteryjne. Do jego produkcji wykorzystuje sie 50% Tencelu (włókno pozyskiwane z drzewa eukaliptusowego) oraz 50% poliestru. Dużą wygodę gwarantuje  też odzież uszyta z tkanin  zapewniających elastyczność. Taka odzież  dopasowuje się do ruchu ciała przy wykonywaniu czynności zawodowych.

Należy  więc zadbać o to, aby pracownik czuł się  komfortowo. Fartuchy czy sukienki, spodnie kosmetyczne i spódnice  nie mogą krępować  ruchów i utrudniać  pracę. Warto dokładnie przeanalizować wybór, sprawdzić materiały oraz jakość wykonania. Tylko w ten sposób upewnimy się, co do trafności naszego zakupu.