Moda w gabinecie dentystycznym – estetyczny strój wizytówką stomatologa

2020-02-26
Moda w gabinecie dentystycznym – estetyczny strój wizytówką stomatologa

Odpowiednie ubranie lekarza stomatologa oraz personelu pomocniczego to bardzo ważny aspekt dla całej placówki. Każdy pacjent ocenia wizytę po tym, jak został obsłużony, jakie zastosowano sprzęty oraz jak był ubrany lekarz, który przeprowadził zabieg. Czysty oraz schludny strój jest tak samo ważny, jak zadbany i wysprzątany gabinet. Ponadto ładnie dopasowany fartuch dentystyczny będący bez plam czy też przetarć gwarantuje zadowolenie oraz wprawia w lepsze samopoczucie każdego pacjenta.

Na co zwracać uwagę podczas doboru fartucha dla dentysty

Ubrania dla stomatologa powinny odzwierciedlać miejsce, w którym się pracuje. Warto również pamiętać, że prawidłowo dobrana odzież jest komunikatem dla pacjenta, iż jest on doceniany, ważny oraz mamy do niego szacunek. Z tego względu noszona odzież dentystyczna nie może być niechlujna, zaniedbana i niewyprasowana. Lekarz powinien być postrzegany, jako dobry specjalista chcący nam pomóc.

Kolejną ważną cechą odzieży medycznej jest rozpoznawalność. Bardzo dobrze jak nasza odzież wyróżnia się spośród tych noszonych w innych gabinetach. W ten sposób łatwiej skojarzyć ośrodek oraz lekarza, który dobrze wyleczył nasze zęby. Odzież również ułatwia rozróżniać lekarzy w ramach jednej placówki. Jeżeli dentyści noszą odzież w różnych kolorach, są bardziej rozpoznawalni.

Często zdarza się, że niektóre placówki dentystyczne korzystają z pomocy stylistów, aby ci zaprojektowali swoje stroje tak, by odzwierciedlały charakter, jak również i ogólnie przyjęty wizerunek placówki. W ten sposób fartuch dentystyczny w prosty sposób staje się wizytówką gabinetu. Osoby, które bezpośrednio nie są powiązane ze stomatologią, ale pracują w ośrodku na przykład administracja, mogą mieć również skomponowaną odzież z ogólnym wizerunkiem panującym w budynku.

Błędy popełniane podczas wyboru stroju dentystycznego

Jednym z podstawowych błędów popełnianych w zakładach stomatologicznych to niedopasowanie rozmiaru odzieży do sylwetki osoby ją noszącej. Zarówno obcisłe, jak i również i szerokie nie są w dobrym tonie. Odzież powinna pasować do sylwetki stomatologa. Wskazane jest również, aby materiały, z których jest wykonana były naturalne, czyli można do nich zaliczyć jedwab, wełna i bawełna. Jeśli nosimy odzież ze sztucznych nieprzewiewnych materiałów, skóra nasza przestaje oddychać, zaczynamy się pocić oraz czujemy się niekomfortowo.

Równie ważny, jak rozmiar jest krój odzieży stomatologicznej. Dla stomatologa sugeruje się odzież z rękawem ¾. Dzięki temu rękawy nie będą przeszkadzać podczas zabiegu, a co więcej pozostaną czyste i bez plam.

Na co zwracać uwagę podczas doboru fartucha dla dentysty

Kolorystyka odzieży dentystycznej

Jak wiadomo kolory oddziałują na człowieka. Jedne bardziej, inne mniej. Zazwyczaj do gabinetów dentystycznych sugeruje się fartuchy białe lub też różowe dla pań lub granatowe dla panów. Odradza się kolorystykę jaskrawą jak czerwień. Może ona rozdrażniać już i tak przestraszonego pacjenta. Co ciekawe kolorowe fartuchy dla dentysty są strzałem w dziesiątkę, podczas gdy chcemy przeprowadzić zabieg u młodego pacjenta. Kolorowe wzory sprawiają, że dzieci zaczynają ufać lekarzowi, czują się bezpiecznie i chętniej oddają się pod ich opiekę. To duża zaleta szczególnie jak chcemy przeprowadzić kilka zabiegów w odroczonym czasie. Dobre początkowe wrażenie sprawi, że na kolejnych wizytach dziecko będzie chętnie z nami współpracowało, a z czym wiąże się zadowolenie rodziców i mniejszy stres małego pacjenta.

Spódnica czy spodnie dla kobiety stomatologa

Jak wiadomo, panie pracujące w placówkach stomatologicznych powinny chodzić ubrane w sposób estetyczny. Problemem staje się, czy powinny one chodzić w spódnicach, czy spodniach. Medyczne spodnie chronią całą powierzchnię nóg przed kontaktem z różnego rodzaju substancjami i płynami stosowanymi w stomatologii. Natomiast spódnice podkreślają sylwetkę, dzięki czemu każda pani technik dentystyczny czy lekarz dentysta czuje się w pracy bardziej kobieco i komfortowo.

Odzież dentystyczna od znanego producenta

Jak wiadomo odzież medyczna musi spełniać określone wymogi, jak również i przepisy BHP. Powinna być trwała, estetyczna oraz podążać za najnowszymi trendami w modzie. Takie ubrania oferują nam jedynie sprawdzeni producenci odzieży medycznej. Należy do nich między innymi Apolonia. Jest to znany producent oraz dystrybutor wysokojakościowych ubrań ochronnych, który zapewnia już od ponad 20 lat na rynku polskim bezpieczeństwo, jak również i wysoki komfort użytkowania uniformów stomatologicznych, lekarskich i pielęgniarskich. Oferta obejmuje między innymi bluzy medyczne, sukienki, fartuchy, koszulki polo, a nawet obuwie ochronne oraz inne akcesoria. Asortyment ten charakteryzuje nowoczesny design, bogata kolorystyka oraz wzornictwo, a także wysoka jakość i niezmierny komfort użytkowania.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 781 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Szybko i Sprawnie Polecam
2024-06-11
Ok
pixelpixelpixelpixelpixelpixel