Kupujemy buty na blok operacyjny

2020-05-01
Kupujemy buty na blok operacyjny

Kupujemy buty na blok operacyjny

Każdy lekarz czy pielęgniarka pracując w przychodni lub szpitalu musi posiadać odpowiedni strój medyczny, w którego skład wchodzi nie tylko fartuch czy mundurek, ale także odpowiednie obuwie ochronne. Buty odgrywają istotną rolę podczas pracy personelu medycznego, gdyż spędzają oni w nich wielogodzinne dyżury. Obuwie ochronne powinno być wygodne, ponieważ wpływa to nie tylko na jakość wykonywanych obowiązków, ale także i na samopoczucie użytkownika. Dotyczy to przede wszystkim chirurgów, którzy cały czas w pozycji stojącej wykonują zabieg przy stole operacyjnym. Zatem czym powinno się charakteryzować obuwie operacyjne? Na co zwrócić uwagę, by zakupione obuwie było wygodne?

Obuwie operacyjne – element ubrania chirurgicznego

Odzież, którą używa się podczas zabiegów chirurgicznych, musi być sterylna. W jej skład wchodzi fartuch, maska operacyjna, czepek, rękawice i obuwie. Buty na blok operacyjny są szczególnym rodzajem obuwia zawodowego, często określanego obuwiem roboczym. Dokładne wymagania tych butów określa norma PN-EN ISO 20347.

Buty na sale operacyjną są wykonane ze szczególnego rodzaju gumy, dzięki której możemy je wysterylizować, wyprać w pralce bądź myjce. Sterylizację można przeprowadzić w temperaturze do 134°C w autoklawach. Gwarantuje to higienę oraz komfort stosowania dla personelu medycznego oraz zwiększa aseptyczność na sali operacyjnej. Mogą stosować je pielęgniarki, weterynarze, laboranci, kosmetolodzy, fryzjerki oraz osoby pracujące w przemyśle farmaceutycznym czy gastronomicznym, gdyż buty te mogą być używane tam, gdzie do czynienia mamy z odpadami biologicznymi, krwią i pozostałymi płynami ustrojowymi czy substancjami chemicznymi.

Kupujemy buty na blok operacyjny

Jak właściwie wybrać obuwie operacyjne dla siebie?

Jak wiemy praca personelu medycznego na bloku operacyjnym wiąże się z wielogodzinnym staniem przy stole operacyjnym. Z tego względu bardzo istotne jest odpowiednio dobrane obuwie ochronne. Obecnie na rynku możemy spotkać wiele firm, które specjalizują się w produkcji tego typu obuwia ochronnego. Warto przed zakupem sprawdzić kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na jakość butów medycznych. Wybierajmy modele z jak najlepszego materiału, wykonywane w sposób tradycyjny. Wówczas możemy być pewni, iż zakupione obuwie posłuży nam przez dłuższy czas. Kolejnym ważnym aspektem jest wygoda. Ważne, aby rozmiar obuwia ochronnego był odpowiednio dobrany, wówczas buty nie będą uciskały i gniotły stóp podczas chodzenia. Pamiętajmy także, że obuwie do pracy powinno być antypoślizgowe, zapewniające właściwą wentylacje, pochłaniające wilgoć oraz absorbujące wstrząsy.

Wock Clog – profesjonalne buty na blok operacyjny

W tej chwili najlepszą i najbardziej powszechną firmą obuwia operacyjnego w Polsce jest Wock. Wytwarza ona profesjonalne buty operacyjne Wock Clog, które wykonane są z syterno-etyleno-butadieno-styrenu (SEBS). Materiał ten, oprócz tego, że jest odporny na działanie wysokich temperatur, dodatkowo nie jest toksyczny, cechuje się podwyższoną wytrzymałością na degradację oraz starzenie. SEBS jest materiałem, który również odporny jest na pot, hamuje rozwój grzybów i bakterii oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Z tych właśnie względów buty gumowe wykonane z tego materiału znalazły zastosowanie w szpitalach na bloku operacyjnym.

Wock Clog – profesjonalne buty na blok operacyjny

Buty Wock Clog są niezawodnym obuwiem, które oprócz wyjątkowych właściwości posiada także atrakcyjny wygląd. Łączy w sobie funkcje techniczne oraz terapeutyczne. Obuwie to posiada odpowiednio skonstruowany bieżnik podeszwy, który zapobiega poślizgnięciom oraz odpinany, regulowany pasek, stabilizujący stopy, wspomagający lepsze utrzymanie ich w butach. Pochłaniają one wstrząsy w okolicy pięty dzięki zastosowanej oddychającej, wymiennej wkładce, posiadającej system redukcji IMPACT. System ten zapobiega także powstaniu mikrourazów ścięgien, stawów bądź kości, a także przeciwdziała zmęczeniu nóg podczas długotrwałego stania. Szczególne urzeźbienie oraz anatomiczny kształt obuwia wspiera prawidłowy przepływ krwi i rozluźnia mięśnie nóg, co gwarantuje większy komfort użytkowania. Buty na blok operacyjny Wock Clog redukują również energię statyczną oraz regulują wilgotność oraz temperaturę stopy. Spełniają one standardy techniczne CE, SATRA TM 144:2011 oraz EN ISO 20347:2012, a niektóre modele Normę IEC 61340. Są niezmiernie łatwe do utrzymania w czystości. Można je prać w pralce w temperaturze do 90°C lub sterylizować parą w autoklawie do 134°C. Suszyć należy je w temperaturze pokojowej bądź wytrzeć szmatką.

Apolonia – dystrybutor obuwia Wock

Apolonia to polska firma zajmująca się produkcją odzieży medycznej. Trudni się ona także dystrybucją swojego asortymentu. W swojej bogatej ofercie posiada również różnokolorowe obuwie operacyjne Wock Clog, które dzięki zaawansowanej technologii gwarantuje komfort pracy nie tylko lekarzy chirurgów, ale także pielęgniarek, kosmetologów, farmaceutów, laborantów czy kucharzy.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 872 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-20
Jestem zadowolona. Buty spełniają moje oczekiwania.
2024-07-19
Szybka i profesjonalna wysyłka
pixelpixelpixelpixelpixelpixel