Konferencje medyczne w Polsce i za granicą. Najważniejsze wydarzenia drugiej połowy 2023 roku

2023-06-01
Konferencje medyczne w Polsce i za granicą. Najważniejsze wydarzenia drugiej połowy 2023 roku

Coroczne konferencje medyczne to wyjątkowe wydarzenia, które z powodzeniem przyciągają specjalistów z różnych dziedzin medycyny. W drugiej połowie 2023 roku odbędą się ważne wydarzenia zarówno w naszym kraju, jak i za granicą. To świetna okazja dla specjalistów, by być na bieżąco z najważniejszymi informacjami, zdobyć nowe kontakty oraz wymienić się doświadczeniami, oraz cenną wiedzą z innymi uczestnikami. Gdzie warto być? Podpowiadamy.

Jakie konferencje medyczne odbędą się w Polsce w drugiej połowie 2023 roku?

Druga połowa 2023 roku zapowiada się niezwykle interesująco dla całej branży medycznej w Polsce. Wśród planowanych wydarzeń znajdują się zarówno konferencje ogólnomedyczne, jak i skupione na konkretnej dziedzinie medycyny. Co ważne, niektóre konferencje w formie webinarów są organizowane w formie online. Poniżej lista przykładowych konferencji medycznych wartych uwagi w drugiej połowie 2023 roku w Polsce.

1. II Ogólnopolski Kongres Prawa Medycznego – 15 lipca 2023

Celem tego kongresu jest głownie integracja środowisk lekarskiego i prawniczego w celu stworzenia przestrzeni do dyskusji nad kwestiami związanymi z prawami pacjentów, odpowiedzialnością zawodową lekarzy, a także problemami wynikającymi z pracy w służbie zdrowia. Podczas kongresu omawianych jest wiele szczególnie ważnych zagadnień pojawiających się w codziennej pracy wszystkich osób ze środowiska medycznego.

2. Ogólnopolska Konferencja Kardiologiczna – 12 sierpnia 2023

Podczas tej konferencji medycznej, odbywającej się w trybie online, omówione zostaną najnowsze osiągnięcia i innowacyjne metody leczenia chorób serca oraz ich powikłań. Jest to skierowane do kardiologów, kardiochirurgów, lekarzy rodzinnych i pielęgniarek zajmujących się pacjentami z chorobami serca. Wśród tematów poruszanych znajdą się m.in. diagnostyka i leczenie chorób serca, nowoczesne technologie w kardiologii, a także profilaktyka chorób układu krążenia.

3. Ogólnopolski Kongres Chorób Cywilizacyjnych – 26 sierpnia 2023

To wydarzenie naukowe, którego celem jest zaprezentowanie najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinie wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak choroby serca, cukrzyca, otyłość czy nadciśnienie. W trakcie kongresu eksperci mówią o aktualnych trendach w diagnostyce, leczeniu oraz profilaktyce chorób cywilizacyjnych, a także omawiają metody integracji opieki medycznej w przypadku pacjentów z chorobami przewlekłymi. Konferencja odbywa się online.

4. Ogólnopolska Konferencja Onkologiczna – 9 września 2023

W programie konferencji przewidziano wykłady, warsztaty oraz panele dyskusyjne dotyczące różnych aspektów onkologii, m.in. diagnostyki, leczenia, opieki paliatywnej, psychologicznej i społecznej nad pacjentami z chorobą nowotworową. Konferencja szczególnie przeznaczona jest dla lekarzy onkologów, radioterapeutów, hematologów, chirurgów onkologicznych, internistów, pediatrów.

5. XXVIII Konferencja Polskiego Towarzystwa Chitynowego – 25-27 września 2023

Ta konferencja medyczna jest w całości poświęcona wszystkim aspektom na temat badań nad chityną, chitozanem i jej pochodnymi. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Chitynowe.

Warto już dziś rzucić okiem na te konferencje medyczne, by możliwie jak najszybciej zarezerwować miejsce dla siebie. Często z dużym wyprzedzeniem planowanie wyjazdu będzie znacznie tańsze oraz nie zapomnisz o przygotowaniu najważniejszych rzeczy, w tym bagażu, odzieży lekarskiej, noclegów i biletów.

Najważniejsze wydarzenia medyczne za granicą — w czym warto uczestniczyć?

Za granicą szykują się równie ciekawe wydarzenia. Wiele z konferencji medycznych poza granicami Polski skupia się przede wszystkim na innowacyjnych technologiach i postępach w dziedzinie leczenia różnych chorób lub ciekawostkach z branży medycznej, np. nowy projekt odzieży lekarskiej, nowe procedury lub inne kreatywne podejście do pacjentów.

Oto kilka wartych uwagi wydarzeń medycznych za granicą w drugiej połowie 2023 roku.

  1. 5th Edition of World Nanotechnology Conference Walencja, Hiszpania.
  2. International Conference on Radiation Therapy and Radiology Barcelona, Hiszpania.
  3. World Congress on Health Economics, Health Policy and Healthcare Management Manchester, Wielka Brytania.
  4. World Congress on Psychiatric & Mental Health Nursing (WCPMHN), Boliwia.
  5. International Conference on Interdisciplinary Law and Policy Studies Budapeszt, Węgry.
  6. International Conference on Mechanical & Production Engineering (ICMPE), Erbil.
  7. World Congress on Radiology & Cancer Research (WCRCR) Genewa, Szwajcaria.

Konferencje medyczne to niezwykle ważne wydarzenia dla wszystkich lekarzy, pielęgniarek i innych specjalistów związanych na co dzień z medycyną. Regularne uczestnictwo w tego typu wydarzeniach pozwala zdobyć najnowszą wiedzę na wiele różnych tematów – począwszy od takich, jak innowacyjna odzież lekarska, a skończywszy na najnowszych osiągnięciach naukowych. Obecność na konferencjach daje możliwość na wymianę ciekawych doświadczeń między ekspertami z Polski i innych krajów. Warto wpisać proponowane przez nas eventy do swojego kalendarza.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023

Polecane

Dopasowana bluza medyczna damska szara BL 62 scrubs Elegant Stretch, Elegant Stretch

Dopasowana bluza medyczna damska szara BL 62 scrubs Elegant Stretch, Elegant Stretch

152,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 171,00 zł/1szt.Cena regularna 190,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 872 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Kupiłam to obuwie do użytku codziennego, nie “medycznego” i jestem zakochana. Są wygodne, dobrze trzymaj się stopy, a czas realizacji był szybszy niż początkowo przewidywano.
2024-07-19
Polecam firmę bardzo miła obsługa i sympatyczna
pixelpixelpixelpixelpixelpixel