Fartuchy medyczne i kosmetyczne

Wyświetlanie 1–16 z 20 wyników

Fartuchy medyczne

Schludny wygląd w pracy ma duże znaczenie dla budowania profesjonalnego wizerunku, co jest szczególnie ważne w zawodach szczególnego zaufania. Szpital, laboratorium czy salon kosmetyczny to miejsca pracy, w których szczególnie ważna jest prezencja personelu, gdyż świadczy to o poziomie świadczonych usług. Ze względu na panujące zasady, odzież medyczna musi być ujednolicona i adekwatna do piastowanego stanowiska. Estetyczny wygląd ma równie ważne znaczenie co wygoda, dlatego fartuchy lekarskie to specjalna kategoria ubrań, która musi łączyć w sobie aspekty wizualne i praktyczne.

Jakość

Odzież medyczna musi być przede wszystkim wygodna i uszyta z materiałów, które nie ograniczają ruchów. Podczas wielogodzinnego dyżuru w szpitalu komfortowy ubiór ma wpływ na pełnienie obowiązków zawodowych i dobre samopoczucie. Fartuchy lekarskie muszą więc być wykonane z niezwykłą starannością i dobrane do sylwetki, aby nie powodowały dyskomfortu. Służbowy uniform ma także za zadanie zapewnić odpowiedni poziom ochrony higienicznej, dlatego musi być wykonany z materiałów, które łatwo się czyści. Fartuchy kosmetyczne i lekarskie w swoim składzie posiadają domieszkę bawełny i poliestru, która przepuszcza powietrze, pochłania wilgoć i jest miękka w dotyku, co bezpośrednio wpływa na komfort podczas noszenia.

Wygoda

Wielogodzinny dyżur w szpitalu czy całodzienna praca w salonie kosmetycznym wymuszają konieczność noszenia odzieży umożliwiającej swobodne wykonywanie pracy. Fartuchy medyczne oprócz użycia najwyższej jakości materiałów, muszą być zaprojektowane w sposób nieograniczający ruchów i dopasowujący się do kształtów sylwetki. Ważnym elementem takiego ubioru są też dodatkowe kieszenie, w których można z łatwością schować przedmioty niezbędne w codziennej pracy. Fartuchy laboratoryjne muszą być idealnie dopasowane rozmiarem, gdyż zbyt ciasne mogą krępować ruchy i uwierać, natomiast za luźne zsuwać się z ramion.

Krój

Uniformy służbowe, mimo że z reguły muszą być ujednolicone, to mogą różnić się od siebie krojem. Fartuchy medyczne wcale nie muszą wyglądać niemodnie i nudno. Komfort noszenia nie musi ujmować estetyce wykonania odzieży, a różnorodność fasonów pozwala dopasować strój do własnych preferencji. Fartuchy laboratoryjne dostępne są w wersji damskiej i męskiej, posiadają różną długość oraz elementy wykończenia. Mogą być opatrzone wysoką stójką lub klasycznym kołnierzykiem, w zależności od tego, jaki styl odpowiada indywidualnym gustom. Fartuchy kosmetyczne i lekarskie muszą się profesjonalnie prezentować, dlatego ich założeniem jest kreowanie szacunku i zaufania wśród klientów i pacjentów.

Kolor

Klasyczne fartuchy laboratoryjne dostępne są w kolorze białym, co symbolizuje czystość i sterylność. Śnieżnobiały uniform budzi zaufanie i kojarzy się z higieną, dlatego taka odzież wciąż króluje wśród zawodów medycznych. Coraz częściej jednak odbiega się od takich wzorców, dlatego fartuchy kosmetyczne i lekarskie mogą być uszyte z tkanin wybranych z naszej bogatej palety kolorystycznej. Ma to duże znaczenie w kontaktach z najmłodszymi pacjentami i pozwala rozluźnić atmosferę. Kolorowe fartuchy medyczne najczęściej można spotkać wśród pielęgniarek na oddziałach dziecięcych, jednak wśród fasonów lekarskich coraz chętniej stosuje się wstawki w kontrastującym odcieniu.

Jaki fartuch medyczny wybrać?

Wybór odzieży służbowej może być podyktowany przepisami konkretnego miejsca pracy, jednak kompletując uniform, należy szczególną uwagę przykładać do tego, aby fartuch laboratoryjny był dopasowany do konkretnej sylwetki. Szyjemy odzież na zamówienie, według wytycznych co do wyglądu, a także w niestandardowej rozmiarówce, aby oferowane przez nas fartuchy laboratoryjne były jak najbardziej komfortowe.