Tuniki medyczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Tuniki medyczne

Odzież medyczna to stroje charakterystyczne dla pracowników różnego rodzaju placówek medycznych, np. szpitali, sanatoriów czy gabinetów lekarskich. Wykonywanie codziennych obowiązków przez lekarzy oraz pielęgniarzy wiąże się z kontaktem z różnego rodzaju drobnoustrojami i bakteriami. Z drugiej strony – każdy z nas nieustannie styka się z rozmaitymi zarazkami, które mogłyby okazać się szkodliwe dla chorych. Z tego względu każda osoba pracująca na terenie ośrodka zdrowia musi dysponować odpowiednią odzieżą. Na szczęście nie musi ona być nudna i mało twarzowa – nasza oferta udowadnia, że elegancja oraz funkcjonalność wcale się nie wykluczają.

Tuniki medyczne podkreślają funkcję zawodową

Uniform służbowy może być jednym z atrybutów piastowanej funkcji. Widząc osobę ubraną w tunikę medyczną, natychmiast orientujemy się, że jest ona pracownikiem placówki. Każdy członek personelu medycznego powinien prezentować się schludnie i profesjonalnie, a jednocześnie przyjaźnie, by wzbudzać jak największe zaufanie wśród pacjentów.

Nasze stroje sprawdzą się także jako tuniki kosmetyczne wykorzystywane w salonach SPA, które również wymagają czystości i fachowego wyglądu. Tego rodzaju uniform sprawia, że klienci podświadomie wierzą w kompetencje kosmetologa i chętnie oddają się pod jego opiekę.

Wygoda i funkcjonalność

Jako że tuniki kosmetyczne i medyczne są odzieżą służbową, muszą być jak najbardziej komfortowe i funkcjonalne. Zarówno praca personelu medycznego, jak i osób zatrudnionych w salonach kosmetycznych wiąże się z wieloma godzinami spędzanymi na nogach i dużym wysiłkiem fizycznym. Stroje noszone podczas wykonywania tego rodzaju obowiązków nie mogą krępować ruchów, muszą być przewiewne, elastyczne i odporne na zagniecenia. Nasze tuniki medyczne wykonywane są z unikalnego połączenia bawełny i poliestru lub włoskiej tkaniny TENCEL® produkowanej z włókna z drzewa eukaliptusowego. Każdy z tych dwóch materiałów jest miękki, przyjemny w dotyku, nie uczula, nie pozwala na rozwój drobnoustrojów, a także odznacza się wyjątkową higroskopijnością, czyli absorbuje wodę, nie dając uczucia wilgotności. W dodatku obydwa łatwo się prasuje i można je prać w bardzo wysokich temperaturach, które gwarantują usunięcie bakterii, wirusów i grzybów. Tuniki zachowują swój kształt nawet po wielu praniach, dzięki czemu mogą stanowić inwestycję na bardzo długi czas. W dodatku każdy z proponowanych modeli jest zapinany na zamek lub guziczki, co pozwala na szybkie zdejmowanie i zakładanie stroju bez ryzyka pobrudzenia tkaniny makijażem.

Styl i elegancja w pracy

Tuniki kosmetyczne to doskonały kompromis pomiędzy formalnymi fartuchami a kobiecymi sukienkami i spódnicami. Ich fason jest charakterystyczny dla mody damskiej, dzięki czemu noszące je panie mają szansę poczuć się kobieco i atrakcyjnie. Jednocześnie nie krępują ruchów, są lekkie i wygodne, co stanowi bardzo ważny czynnik przy wyborze uniformu służbowego. Dzięki ozdobnemu dekoltowi, taliowaniu i długości za biodra świetnie układają się na każdej figurze. Istnieje możliwość dostosowania ich do własnego, unikalnego stylu, a także do identyfikacji wizualnej salonu SPA lub prywatnego gabinetu lekarskiego: tuniki występują w kilku różnych kolorach, a dodatkowo możemy wybrać pomiędzy rękawami krótkimi a takimi o długości 3/4. Zapięcia oraz kieszenie są rozwiązaniem nie tylko funkcjonalnym, ale również bardzo modnym i stylowym, sprawiającym, że tunika medyczna przestaje być nudnym strojem służbowym, a staje się interesującą, zwracającą uwagę częścią garderoby.