Obuwie i buty medyczne, kosmetyczne

Wyświetlanie 1–16 z 72 wyników

Obuwie medyczne i kosmetyczne

W branży medycznej, kosmetycznej czy farmaceutycznej, wybór odpowiedniego obuwia odgrywa bardzo ważną rolę. Wielogodzinne chodzenie po twardej i śliskiej podłodze może powodować ból i dyskomfort, a także być powodem wielu schorzeń. Niewygodne buty w krótkim czasie mogą doprowadzić do deformacji stóp i obciążeń kręgosłupa, co uniemożliwia należyte wykonywanie obowiązków służbowych. Obuwie medyczne różni się od modeli dostępnych w tradycyjnych sklepach i jest przystosowane do specyficznych warunków pracy.

Wykonanie cholewki

Buty medyczne muszą zapewniać najwyższy komfort podczas chodzenia i dopasowywać się do stopy, dlatego do ich produkcji stosuje się zazwyczaj skórę naturalną. Miękka cholewka nie stwarza ryzyka otarć czy odcisków, gdyż przylega do nogi i swobodnie się zgina. Dodatkowo skóra naturalna pozwala skórze oddychać, zapobiega poceniu i chroni przed zimnem. Buty kosmetyczne i medyczne dostępne są w różnych fasonach, więc można swobodnie wybierać między zabudowaną cholewką lub z odkrywającą wierzchnią część stopy, co ma nie tylko znaczenie dla komfortu, ale także wymiar estetyczny.

Rodzaj podeszwy

Ze względu na intensywne użytkowanie, obuwie medyczne i kosmetyczne posiada płaską i stabilną podeszwę. Może ona być lekko podwyższona, aby lepiej dopasowała się do profilu stopy i odpowiednio podtrzymywała ciężar ciała. Śliskie podłogi w placówkach medycznych i kosmetycznych oraz częste ich mycie dla zachowania sterylności, wymusza to, aby podeszwy w butach zrobione były z antypoślizgowych materiałów o wysokiej przyczepności. Najczęściej wykorzystuje się materiały gumowe lub piankowe, które nie obciążają butów, jednak eliminują ryzyko poślizgnięcia. Ważne jest również to, aby podeszwa nie absorbowała wilgoci, dobrze stabilizowała stopę oraz nie odkształcała się pod naciskiem, dzięki czemu buty kosmetyczne i medyczne na długo zachowają swoje pierwotne właściwości.

Struktura wkładki

Ważnym elementem obuwia kosmetycznego i medycznego jest wewnętrzna wyściółka. Wkładka ma bezpośredni kontakt ze stopą, dlatego musi być wykonana z materiałów antyalergicznych, miękkich i higienicznych. Dobrymi właściwościami charakteryzuje się pianka lateksowa pokryta specjalną tkaniną, dzięki czemu buty medyczne zachowują swój kształt, a stopa nie ślizga się. Wiele godzin spędzonych na dyżurze może powodować pocenie się stóp, dlatego dużą wagę przykłada się do tego, aby wkładki były antybakteryjne, zapewniały odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiegały nieprzyjemnym zapachom.

Modne buty medyczne

W obuwiu medycznym najważniejsza jest wygoda, jednak nie oznacza to, że trzeba rezygnować ze stylowego wyglądu. Najmodniejsze modele butów wyróżniają się stylem wykończenia oraz kolorem, aby każdy miał szansę znaleźć propozycję zgodną z gustem modowym. Klasyczne drewniaki, klapki z delikatnymi paskami czy ozdobne klamry przy cholewce to tylko niektóre propozycje, które można znaleźć w naszej kolekcji.

Jaki model najlepszy?

Wybierając obuwie kosmetyczne i medyczne, należy brać pod uwagę nie tylko aspekt estetyczny, ale także dolegliwości, z którymi zmagają się stopy. Osoby z haluksami powinny zdecydować się na modele o szerszej cholewce, przy bólach stawów trzeba zwracać uwagę na dobrze wyprofilowaną podeszwę, natomiast przy schorzeniach dotyczących ścięgna Achillesa, wybór powinien paść na modele na płaskiej podeszwie. Buty muszą być dobrane do indywidualnych potrzeb i posiadać anatomiczny kształt, aby po całym dniu chodzenia, stopy wciąż były w dobrej formie.