Duże rozmiary odzieży medycznej – modnie i wygodnie na oddziale

Blog Brak komentarzy

Modnie i wygodnie na oddziale – o dużych rozmiarach odzieży medycznej

Lekarze i pielęgniarki noszący większe rozmiary wcale nie są dzisiaj skazani na nudne, bezkształtne modele ubrań medycznych. Nowoczesne podejście do pracownika służby zdrowia to także nowoczesne spojrzenie na jego uniform. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom osób plus size i projektują ciekawe, atrakcyjne wizualnie modele odzieży medycznej w rozmiarach 56, a często także i większych, uwzględniając przy tym także różne typy sylwetek oraz różne preferencje klientów. Co więcej, coraz częściej duże rozmiary odzieży medycznej można znaleźć w standardowej ofercie, co jest bardzo korzystne z perspektywy kupującego, gdyż daje mu możliwość – w razie wątpliwości – zamówienia kilku modeli, przymiarki i ewentualnego zwrotu. Szycie na miarę najczęściej wyklucza możliwość odesłania niepasującego produktu.

Wybieramy odzież medyczną plus size – o czym warto pamiętać?

Specyfika pracy w szpitalach i innych placówkach medycznych wymusza na pracodawcach zapewnianie pracownikom służby zdrowia odpowiedniej odzieży roboczej. Codzienny kontakt z zagrożeniami biologicznymi, m.in. bakteriami czy wirusami, w połączeniu z odpowiedzialnością za zdrowie oraz życie pacjentów wykluczają pracę w odzieży własnej, na której łatwo można przenosić chorobotwórcze patogeny. Wybierając odzież medyczną w dużych rozmiarach dla lekarzy i pielęgniarek, należy więc uwzględnić przepisy zawarte m.in. w Polskich Normach, a także kierować się pełnionymi przez lekarza czy pielęgniarkę obowiązkami i charakterem samej placówki medycznej.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu APOLONIA

Odzież medyczna plus size

Niezwykle istotne jest także dobranie odpowiedniego rozmiaru, bo tylko noszenie ubrań idealnie dopasowanych do sylwetki zapewnia komfort i pozwala na swobodne wykonywanie codziennych zadań. Warto zapoznać się z informacjami zawartymi w tabeli rozmiarów, a w razie wątpliwości poprosić o pomoc producenta odzieży medycznej lub sprzedawcę. Zarówno za małe, zbyt obcisłe ubranie, jak i model za duży, przesuwający się, wymagający ciągłego poprawiania, mogą być uciążliwe i powodować dodatkowy niepotrzebny stres.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Odzież medyczna w większych rozmiarach obowiązkowo powinna być wykonana z odpowiedniej tkaniny – miękkiej, oddychającej, zapewniającej maksymalny komfort noszenia. Idealnie sprawdzi się tutaj bawełna lub bawełna z niewielką domieszką tkanin syntetycznych, dzięki którym unikniemy zagnieceń, a dodatkowo ubranie będzie lepiej prało, także w wysokich temperaturach, i dłużej będzie wyglądało jak nowe. To bardzo istotne w przypadku zawodów związanych ze służbą zdrowia, ponieważ codzienny kontakt z pacjentami i innymi osobami wymusza na lekarzach i pielęgniarkach odpowiedni, czyli schludny i profesjonalny wygląd.

Duże rozmiary odzieży medycznej – uwzględniajmy preferencje personelu!

Szeroki asortyment odzieży medycznej w rozmiarach do 56, a nawet 60, pozwala na dobranie uniformu z uwzględnieniem osobistych preferencji lekarza czy pielęgniarki. Do wyboru są sukienki medyczne, fartuchy kosmetyczne oraz spódnice o długości przed kolano lub w kolano, bluzy oraz sukienki z krótkimi lub długimi rękawami, które można dobierać m.in. w zależności od temperatury na oddziale, wykonywanych obowiązków i pory roku. W asortymencie sklepów z odzieżą medyczną znajdują się również spodnie medyczne w dużych rozmiarach, bluzy medyczne, żakiety czy marynarki, świetnie skrojone i dobrze leżące na różnych typach sylwetek, w tym także na sylwetkach plus size.

Szczególną uwagę warto zwrócić na te elementy odzieży medycznej, które można ze sobą swobodnie łączyć. Bluzy medyczne czy żakiety będą świetnie wyglądać zarówno ze spodniami, jak i spódnicami. Co więcej, w przypadku sylwetek typu gruszka, gdzie często występuje różnica jednego, dwóch rozmiarów pomiędzy górą garderoby a dołem, pojawia się możliwość dobrania dobrego rozmiaru dla każde z partii ciała. A im lepsze dopasowanie rozmiaru odzieży medycznej, tym większy komfort pracy i lepsze samopoczucie pracownika.

Fartuchy medyczne duże rozmiary Apolonia

Postaw na kolor i wzory! Duże rozmiary odzieży medycznej nie tylko w bieli

Warto pamiętać, że ubrania medyczne w rozmiarze 56 i większych wcale nie muszą być białe. Coraz częściej producenci oferują klasyczne modele także w innych barwach. Wybierać można spośród spodni medycznych, żakietów, fartuchów medycznych czy marynarek, zarówno w kolorach jasnych, pastelowych, jak i w tych bardziej intensywnych. Taka kolorowa odzież medyczna to dobre rozwiązanie zarówno w przypadku przychodni czy klinik, jak w gabinetach kosmetycznych czy gabinetach odnowy biologicznej.

Inna ciekawa opcja, która coraz częściej pojawia się w ofertach producentów ubrań dla służby zdrowia i którą znajdziecie Państwo także w asortymencie apolonia.com.pl, to odzież medyczna w dużych rozmiarach w kolorowe wzory. Świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pojawiają się dzieci, między innymi na oddziałach dziecięcych czy w klinikach stomatologicznych. Doskonałym wyborem są tutaj np. kolorowe bluzy, wykonane z tkaniny bawełnianej, które można zestawić z kolorowymi spodniami medycznymi, a także ze spódnicami.

Jak się okazuje, nosząc większy rozmiar, wcale nie trzeba ubierać się nudno, smutno i niemodnie. Producenci odzieży, w tym także odzieży medycznej, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i stale poszerzają asortyment o nowe modele, wykonane ze starannością i uwzględniające potrzeby sylwetki plus size. Dzięki temu, niezależnie od rozmiaru, można czuć się pięknie i komfortowo w każdej sytuacji, także w miejscu pracy, gdzie obowiązuje uniform służbowy.