Dbamy o środowisko naturalne

Tkaniny Brak komentarzy

Firma APOLONIA przywiązuje dużą wagę do ochrony środowiska i przejrzystości w działaniu.

W naszej ofercie posiadamy znakomitą tkaninę TEC CELL, która zawiera włókno lyocell pozyskiwane z drzewa eukaliptusowego, produkowaną metodą przyjazną dla środowiska.

Stosowany w procesie pozyskiwania włókna rozpuszczalnik jest nietoksyczny, bezpieczny i może być ponownie wykorzystywany w procesie technologicznym nawet w 99,5%.

Podczas całego procesu produkcji lyocellu stosunkowo małe jest zużycie wody (ok. 260 litrów/kg). Odzież z lyocellu poddana kompostowaniu ulega biodegradacji w przeciągu 6 tygodni.

Lyocell znany jest ze znakomitych właściwości oddychających. Włókna w optymalnym stopniu pochłaniają wilgoć oraz regulują temperaturę, dzięki czemu lyocell nadaje się na każdą porę roku, a dodatkowo jest bardzo wytrzymały nawet wtedy gdy jest wilgotny.

Z przyjemnością informujemy, że tkaniny: TEC CELL (z dodatkiem włókna z eukaliptusa), tkanina z dodatkiem stretchu oraz tkanina biała o składzie 50 % bawełny, 50% poliester, z których szyjemy nasze kolekcje odzieży medycznej spełniają wszelkie międzynarodowe standardy i posiadają międzynarodowy znak Bluesign®.

Logo BluesignNorma Bluesign® to niezależny system atestacji dla przemysłu tekstylnego, który obejmuje cały proces produkcji, minimalizując negatywny wpływ na środowisko i chroniący zdrowie ludzkie.

Pomaga także w ograniczeniu kosztów produkcji, zwiększeniu innowacyjności i konkurencyjności. Wspólnie z producentami oraz Państwem, jako naszymi klientami, bierzemy odpowiedzialności za ochronę środowiska i konsumentów.