Blog

Mundurki medyczne – czy dietetycy powinni nosić je w pracy?
Od niedawna bardzo popularnym zawodem w Polsce stał się dietetyk. Jest to specjalista medyczny, który w głównej mierze zajmuje się ochroną zdrowia ludzi. Posiada on własny gabinet, w którym przede wszystkim uczy zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania się, a także opracowuje zalecenia i wskazówki żywieniowe zarówno dla osób zdrowych, jak i tych borykających się z różnego rodzaju chorobami. Większość z nas zapewne zastanawia się, jak powinien wyglądać dietetyk, czym się charakteryzować? Czy jest to osoba, która musi nosić mundurek medyczny?
Czytaj więcej
Z jakich tkanin specjalistycznych szyta jest odzież medyczna?
Większość z nas kupując strój medyczny, zwraca głównie uwagę na to czy dany model jest odpowiedniego rozmiaru i czy świetnie się w nim prezentujemy. Nieliczni chyba sprawdzają, z jakiej tkaniny został on wykonany. A przecież w głównej mierze to od materiału zależy, czy dany fartuch będzie wygodny, trwały, przewiewny oraz łatwy do prania oraz pielęgnowania. Czy wiemy, z jakich specjalistycznych tkanin produkowana jest odzież medyczna? Jakie posiadają zalety i wady?
Czytaj więcej
Jaką rolę pełnią stroje medyczne
Odkąd pamiętamy odzież medyczna zawsze była ważnym elementem identyfikacji wizualnej pielęgniarek, lekarzy, położnych, salowych, ratowników medycznych czy innych pracowników służby zdrowia. Jednak najważniejszą rolą uniformów medycznych jest ochrona osobista pracowników przed zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas ich pracy. Obecnie występuje ona w różnych fasonach i wzorach oraz noszona jest także przez osoby pracujące w innych zawodach, jak np. w gastronomi czy salonach kosmetycznych. Jakie cechy powinna posiadać odzież medyczna oraz jaką rolę spełniać?
Czytaj więcej
Dlaczego warto kupić medyczne bluzy we wzorki?
Dawniej personel medyczny chodził ubrany wyłącznie w białe krótkie bądź długie fartuchy. Obecnie na rynku oferta odzieży medycznej jest tak duża, że nie jest łatwo podjąć decyzję podczas jej wyboru. Jak wiemy taki ubiór jest niezbędny w pracy służby zdrowia ze względu na higienę oraz sterylność. Jednak już coraz częściej uniformy to elementy garderoby personelu medycznego, które wpływają na budowę wizerunku danej placówki oraz pozytywny jej odbiór przez pacjenta. Stanowią one także aspekt psychologiczny, dlatego lekarze czy pielęgniarki podążają za trendami modowymi i wybierają kolorowe bluzy medyczne posiadające ciekawe wzory lub nadruki.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 697 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-01
Wszystko na czas i dobrze zabezpieczone.
2024-03-28
Rewelacja!
pixelpixelpixelpixelpixelpixel